2018 dhbt cevapları.

dİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI DHBT  sınavına giren arkadaslarımız için güncel cevapları sizin için toparladık. buna göre toplu olarak cevaplar asağıdaki g Dhbt 1 Cevapları DHBT PUAN HESAPLAMA İÇİN TIKLAYINIZ. 1. Sorunun Cevabı        Ceninekarsi suçu cezasi Gurre 2. Sorunun Cevabı        Mikail 3. Sorunun Cevabı        Nusayrilik Muhammed As, Selman faris 4. Sorunun Cevabı        felak… Continue reading 2018 dhbt cevapları.

Published
Categorized as SINAVLAR

2017 mbsts soru ve cevapları yayınlandı.

2017 de mbsts  soru ve cevapları tahmini olarak yayınlandı. cevapları gerek sosyal medyada gerek internet ortamında irdeleyerek net cevapları sizler için toplarladık. cevapları sizde irdeleyebilirsiniz. Soruların bir coğu muftulukhaberler den alınmıştır. içerikleri kopyalayıp paylasmak için link gösterilmesi zorunludur. cevaplar anlık güncelleniyor ve kesinlik ifade etmez aa muhtemel cevaplardır. net bilgileri ösym acıklanmadan kimse yorum yapamaz.… Continue reading 2017 mbsts soru ve cevapları yayınlandı.

2016 Dhbt cevapları yayınlandı.

Cevaplar yorumlardan adayların kesin olarak doğru dediği cevaplar toplanmıştır. an be an güncellenmektedir. Dhbt puan hesaplamak için tıklayınız. 1)Sorunun Cevabı:Hamaset 2)Sorunun Cevabı:Hz osman 3)Sorunun Cevabı: lut 4)Sorunun Cevabı:nasihat 5)Sorunun Cevabı:Deccal 6)Sorunun Cevabı:Seyhayn 7)Sorunun Cevabı:Cocuklarinin cokluguyla ovunmeye basladklarinda nazil olan sure tekasur 8)Sorunun Cevabı:Sahabe olmanın özelliği 4 (2 diyende var) 9)Sorunun Cevabı:Peygamber efendimizn tavsiyesine gore hadislerin… Continue reading 2016 Dhbt cevapları yayınlandı.

Published
Categorized as SINAVLAR

2016 dhbt konu dagilimi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ÖSYM’ye yaptırılacak olan Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) ile ilgili olarak detaylar her geçen gün biraz daha netleşiyor. 2016 MBSTS ile ilgili olarak ilk açıklama Diyanet’ten gelmişti. Yapılan açıklamada sınav başvuru tarihinden, sınav başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağı, sınav ücretlerinin nasıl yatırılacağı ve sınava ilişkin faydalanılacak kaynak eserlerin neler olduğuna dair… Continue reading 2016 dhbt konu dagilimi

Published
Categorized as SINAVLAR

Dhbt Tarihleri değişti

dhbt tarihleri değişti. uzun zamandır hazırlanan öğrencilere dhbt tarhilerinin değiştiğini ösym acıkladı. ösym darbe girişimi sonrasında tüm sınavlar için uzatma yaptı öncelikle dgs ve öabt sınavı için uzatma yapan ösym şimdi ise dhbt kpss yds sınavları için yaptı.   Yeni Tarihler belli oldu işte dhbt nin yeni tarihi DHBT Başvuru: 21.09.2016 03.10.2016 Kamu Personel Seçme… Continue reading Dhbt Tarihleri değişti

Published
Categorized as SINAVLAR

Ösym Mbsts sınavında 20 puan fazla verecek mi?

Daha önce haberini yaptığımız mbsts puan hesaplamasında en az 20 puan alacak baslıklı haberimiz için acıklama gereği duyduk. ösym emeğiniz bize emanet sloganıyla ölcme ve secme sınavları yapıyor. önceki yılda yaptığı mbsts sınavlarında 0 puan alanlar oldu. fakat ösym mantığında 0 puan lık insan yoktur. o yuzden taban puanlar oluşturur ve en az sınava girme… Continue reading Ösym Mbsts sınavında 20 puan fazla verecek mi?