2021 mbsts cevapları yayınlandı

Diyanet işleri başkanlığı mesleki bilgiler seviye tespit (mbsts) sınavı 10 nisan 2021 tarihi itibarıyla yapıldı. herkesin merak ettiği soruların cevapları birçok kişi taarafından toparlanarak yayınlandı. mbsts sınavının hayli zor olduğunu savunan adaylar olmasına karşın dengeli soruların sorulduğunu savunanlarda oldu. aşağıdaki cevapları kontrol ederek netlerinizi öğrenebilirsiniz. Mbsts Puan hesaplamak için tıklayınız.

5 Yasındaki kuran kursu öğrencisi Elvan’ı Kaybettik!

Elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden Elvan Şahin evladımız il Müftümüz Mürsel Öztürk’ün kıldırdığı cenaze namazı ile Hakk’a uğurlandı. Servis minibüsünün altında kalan küçük kız hayatını kaybetti.Savaş İ.’nin(37) kullandığı 52 S 0135 plakalı servis aracıyla Altınordu ilçesi Akyazı Mahallesi’ndeki bir Kur’an kursunda öğrenim gören çocukları almaya gitti. Sürücü, Akyazı Camisi önünde aracını park ettikten sonra… Continue reading 5 Yasındaki kuran kursu öğrencisi Elvan’ı Kaybettik!

Published
Categorized as DİYANET

Vekil imam alım ilanı

VEKİL İMAM HATİP VE MÜEZZİN KAYYIM ALIMI SINAV İLANİ                                                                   T.C. MUŞ VALİLİĞİ İl Müftülüğü  SINAV DUYURUSU         İlgi:     a) 657… Continue reading Vekil imam alım ilanı

Published
Categorized as DİYANET

İmam kkö Ve müezzin adaylarına duyuru

İstanbul Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla hizmete açıldı. burada Dib Başkanından sonra Sorumlu bakan bozdağ da acıklamalarda bulundu. satırbaslarıyla diyanet personel alımları artık akademi ile yetiştirilecek adayları atamayla alım yapılacak işte tüm detaylar Diyanet Akademisi Kuruluyor! Diyanetin bundan sonraki müftü vaiz imam … Continue reading İmam kkö Ve müezzin adaylarına duyuru

Published
Categorized as DİYANET

Sözleşmelilere kadro talebi

Memur-Sen, taşeron çalışanların kadroya geçirilmesi yönündeki çalışmalarında sona gelen hükümete, “4/B ve 4/C’li personel de kadroya geçirilsin” çağrısında bulundu. Memur-Sen Konfederasyonu, 4/B ve 4/C’lilerin kadroya alınması konusunda hükümete çağrıda bulundu. Memur-Sen yazdığı yazıda, “4/B ve 4/C’li personel de taşeron çalışanlarla birlikte eş zamanlı olarak kadroya geçirilmeli” çağrısında bulundu. Hükümet, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, taşeron işçilerin… Continue reading Sözleşmelilere kadro talebi

Published
Categorized as DİYANET

Dib Başkanı Erbaş’ın 30 yıl önceki seskaydı(ezan) ortaya cıktı!

Diyanet işleri başkanı Prof Dr Erbasın 30 önceki seskaydı ortaya cıktı. video asağıdadır. Geçtiğimiz ay Diyanet İşleri Başkanlığına atanan  Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Erbaş’ın 1987 yılında Haseki Eğitim Merkezi’nde okuduğu ezanın kayıtları ortaya çıktı. Prof. Dr. Ali Erbaş kimdir? Ordu’nun Kabadüz ilçesine bağlı Yeşilyurt köyünde 1961 yılında doğan Prof. Dr. Erbaş, Sakarya İmam Hatip Lisesi’ni… Continue reading Dib Başkanı Erbaş’ın 30 yıl önceki seskaydı(ezan) ortaya cıktı!

Published
Categorized as DİYANET

2017 mbsts soru ve cevapları yayınlandı.

2017 de mbsts  soru ve cevapları tahmini olarak yayınlandı. cevapları gerek sosyal medyada gerek internet ortamında irdeleyerek net cevapları sizler için toplarladık. cevapları sizde irdeleyebilirsiniz. Soruların bir coğu muftulukhaberler den alınmıştır. içerikleri kopyalayıp paylasmak için link gösterilmesi zorunludur. cevaplar anlık güncelleniyor ve kesinlik ifade etmez aa muhtemel cevaplardır. net bilgileri ösym acıklanmadan kimse yorum yapamaz.… Continue reading 2017 mbsts soru ve cevapları yayınlandı.

Diyanetteki ihrac edilenlerin isimleri ve görevleri

İhrac edilen kişi listesi işte Meslekten İhraç Edilen Bay ve Bayan Vaizler 1: Salim Sezgin/VAİZ, Samsun Salıpazarı 2: Sevda Ergün / VAİZ / Ümraniye İstanbul 3: Yıldız Çekiç / VAİZ/ Hatay 4: Nursen Alemdar / VAİZ / Haseki Dini Yüsek İhtisas Merkezi Müdürlüğü / İstanbul 5: Merve Badur / VAİZ / Haseki Dini Yüsek İhtisas… Continue reading Diyanetteki ihrac edilenlerin isimleri ve görevleri

Published
Categorized as DİYANET

2016 mbsts puanları sisteme yüklendi.

2016 yılında mbsts sınavına giren diyanet personelinin yeni puanları sistemde an itibarı ile güncellendi. görmek için adımları izleyebilirsiniz. İLK OLARAK SİSTEME BU ADRESTEN GİRİŞ YAPINIZ. Puanları analiz etmek için gurubumuza katılabilirsiniz. katılmazsanız cok sey kacırabilirsiniz. https://dibbys.diyanet.gov.tr/Login.aspx?ReturnUrl=%2f Diyenet personel alımı yayınladı haberini okumak için tıklayınız. sisteme girdikten sonra sol taraftan cam görvlileri nakil sınavlarına gitiş yapın… Continue reading 2016 mbsts puanları sisteme yüklendi.

2016 mbsts puanları sisteme ne zaman işlenecek?

2016 mbsts puanları dibbys sistemine ne zaman işlenecek, devam eden munhal sınavı muracatlarına yetişecekmi, işle tüm soruların cevapları. alınan bilgiye göre sistem resmiyet kazındıktan sonra otomasyon ile puanlar alınıp sisteme gececek. yani puanları herkes okuduktan sonra ösym sistemi kapanacak ve dibbys sistemine gececek buda 1-2 gün içinde gececeği düşünülüyor. yani bu devam eden sınava aldığımız… Continue reading 2016 mbsts puanları sisteme ne zaman işlenecek?

Published
Categorized as DİYANET