İmam kkö Ve müezzin adaylarına duyuru

İstanbul Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla hizmete açıldı. burada Dib Başkanından sonra Sorumlu bakan bozdağ da acıklamalarda bulundu. satırbaslarıyla diyanet personel alımları artık akademi ile yetiştirilecek adayları atamayla alım yapılacak işte tüm detaylar

Diyanet Akademisi Kuruluyor!

Diyanetin bundan sonraki müftü vaiz imam  müezzin ve kkö ler  kurulacak yeni Akademiden gecerek hazırlık yapacak ve sonrasında diyanet kadrolarında çalışmaya başlayacak.(video  bozdağ konuşması dk 8 den sonra)

bozdağ acıklama ile ilgili görsel sonucu

İmam hatip ve ilahiyat mezunları direk imam olamayacak!

Daha önce imam hatip lisesi mezunları dahi direk atanabilirken bundan sonraki atamalarda ilahiyat mezunları dahi direk olarak imam olamayacak kurulacak akademi eğitimi alıp kadrolara atababilecek(video  bozdağ konuşması dk 8 den sonra)

2 yıl atama olmayabilir?

Bozdağ konuşmasında yeni yasa cıkartılarak diyanet akademisi 2018 de kurulacağını söyledi. ardından akademeye alınan adaylar mezun olduktan sonra diyanet atamalarına basvuru yapabileceklerine değinen Bozdağ, yeni atamaların 1-2 yıl sonra olabilir bunun için cami cemaatinin sabırlı olması gerektiği söyledi.( video 10. dk Muftulukhaberler.com)

İmamlar Müezzinler kendilerini geliştirmeli

Kuran okunduğunda manası bilinmese bile onu okuyan kurranın tertil üzerine okuduğunda güzel sesiyle dinleyeni etkileyebilecek manevi bir gücünün olduğuna değinen bozdağ, akedeminin kurulması ile müezzinler ezan okunmasında imamlar kuran okumada eğitim alacak ve mihrapta kendini yetiştirmiş olarak göreve başlayacak.

Kaynak: www.muftulukhaberler.com / Özel Haber

 

Sayfamızdan cıkmadan önce diğer haberleri okuyabilirsiniz

Leave a comment