İçişleri Bakanlığı Ön Lisans 957, Lisans Mezunu 160 Memur alımı yapacak

İç işleri bakanlığının yayımladığı ilanına göre bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak için farklı illerde ve farklı mezuniyet seviyelerinde toplamda 1117 kişilik boş kadro ile sözleşmeli olarak Büro Personeli alımı yapacağını belirtti. Buna göre İçişleri Bakanlığı 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4. maddesine göre Bakanlığın Taşra, Valilik, Kaymakamlık, İl ve İlçe Nüfus birimlerinde istihdam edilmek üzere Ön Lisans mezunu 957 ve Lisans mezunu 160 kişilik boş kadro ile büro personeli alacak. Söz konusu ilan ile alımı yapılacak adaylara İçişleri Bakanlığı tarafından Giriş sınavı yapılacaktır.

İlgili Giriş sınavı Sözlü olarak yapılacak olup adayların sözlü sınava katılabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmaları gerekmekte olup, adayların kpss puan sıralaması yapılacak kadro sayısının 5 katı kadar aday değerlendirilecek ve sözlü sınava çağırılacaktır. Sözlü sınav toplamda 7 bölgede yapılacak olup, Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Tarbzon, D,yarbakır ve Erzurum bölgelerinde ve çevre illerden toplanmak üzere toplamda 7 il de yapılacak.

Başvuruda bulunan adaylar için 25 Temmuz 2018 tarihinde İçişleri Bakanlığığının resmi internet sitesi üzerinden Sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi yayımlanacaktır. Liste de adı geçen adaylar 7 İlde aynı zaman da 03 Eylül 2018 tarihinde sınava katılacaklardır

Sayfamızdan cıkmadan önce diğer haberleri okuyabilirsiniz

Leave a comment