Lise mezunu kamu personel memur alım başvuru şartları

Danıştay Başkanlığı, BOTAŞ ve Bulanık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, yayımladığı ilanlar ile en az lise mezunu çok sayıda personel alımı yapacaklarını açıkladı. KPSS 60 puan şartı ile yapılan alımların detayları haberimizin devamında. 3 Kamu kurumu tarafından personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanlarda en az lise mezunu ve KPSS 60 puan şartı ile çok sayıda personel alımı yapılacak. Kamu kurumlarına sınavsız ya da KPSS şartı olmadan da memur alımı yapılmaktadır. KPSS’siz memur alımı yapan kurumlar,  657 Sayılı Devlet Memuru Kanununun 59. Maddesinde yer alan istisnai kadrolara Kpss Şartı aranmadan Memur Alımı yapılabilecek. Memur olarak göreve başlamak isteyen kişilerin belirli şartların taşımaları gerekiyor.

Danıştay 17 Personel Alımı

Danıştay tarafından önceki gün DPB’de ve Danıştay resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan ilanda kurum bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu 17 personel alımı yapılacak. Yapılan son açıklamada 23 Ekim günü ilana başvurualrın başlayacağı ve 27 Ekim günü saat 17.00’da sona ereceği belirtildi.

BOTAŞ 112 Personel Alımı

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. tarafından yayımlanan ilanda kurum bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu 112 personel alımı yapılacağı belirtildi.

Bulanık SYDV 5 Personel Alımı

Muş Bulanık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yayımlanan ilanda 4 büro görevlisi ve 1 Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi olmak üzere 5 personel alımı yapılacak.

KPSS’SİZ MEMUR ALIMI YAPAN DEVLET KURUMLAR

Kamu kurumlarına sınavsız ya da KPSS şartı olmadan da memur alımı yapılmaktadır. KPSS’siz memur alımı yapan kurumlar,  657 Sayılı Devlet Memuru Kanununun 59. Maddesinde yer alan istisnai kadrolara Kpss Şartı aranmadan Memur Alımı yapılabilecek. Memur olarak göreve başlamak isteyen kişilerin belirli şartların taşımaları gerekiyor.

Cumhurbaşkanlığı Memurlukları,

TBMM Memurlukları,

Bakan Yardımcılıkları,

Başbakan Başmüşavirleri,

Savunma Sanayii Müsteşarlığına ait Müsteşar, Müsteşar Yardımcısı, I.Hukuk Müşaviri, Daire Başkanı ve Müşavir Avukat kadroları,

TOKİ,

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı,

Başbakanlık ve Bakanlık Müşavirliği kadroları ile Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadroları,

Gelir İdaresi Başkanlığında Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadrosu,

TUİK, – AB Bakanlığı Memurlukları,

Bakanlar Kurulu Sekreterliği,

Milli Savunma Bakanlığı,

Diyanet,

MİT,

Milli Savunma Bakanlığı,

Anayasa Mahkemesi.

Özel Kalem Müdürlükleri,

Vali Kadroları,

 

Kaynak:yeniakit.com.tr

Sayfamızdan cıkmadan önce diğer haberleri okuyabilirsiniz

Leave a comment