Mbsts puanlamada en cok merak edilenler?

Kıymetli memurlarburada kullanıcıları. haber ilkkez bizim yaptığımız +20 puan dan baslayacak haberleri internette  aldı basını gitti. tabiri caizse sağır duyar uydurur a gitti. bir cok dört gözle beklenen mevzuları sizler için cevaplamaya calısacağız. bu konuyu sayfalarınızda paylasırsanız bir cok arkadasımızın merakını da gidermiş olursunuz.

ilk olarak +20 puan nasıl  calışır. 

+20 puan meselesi aslına bakarsak direk 50 alana 20 puan ekleyip 70 puan  seklinde calışmıyor. ösymnin sistemi taban puan  uygulamasıyla calısıyor. özetlemek gerekirse ilk olarak 20 puan veriliyor ve eklenen doğru soruların standart sapması ile oluşacak puanlar üstüne ekleniyor. dolayısıyla 20 taban puan oluyor ve şahıs 50 puanı daha kolay gecmiş oluyor.

Standart sapma nedir?

İki veri grubunun aritmetik ortalamalarının eşit yada birbirine yakın olması durumunda veri gruplarında yer edinen oldukca küçük ve oldukca büyük değerler, verilerin dağılımını tesirinde bırakır. Bu durumda verilerin muntazam bir dağılım gösterip göstermediğini belirlemek için açıklık, çeyrekler açıklığı şeklinde merkezi yayılma ölçülerine bakılır. Açıklık ve çeyrekler açıklığı değerleri veri gruplarının alt ve üst bölgelerinde yer edinen ve verilerin yayılımını etkileyen değerler hakkında kafi informasyon vermeyebilir. Bu durumda merkezi yayılma ölçüsü olan standart sapma hesaplanır. memurlarburada.com Standart sapma, verilerin aritmetik averaja gore iyi mi bir yayılım gösterdiğini anlatır. dolayısı ile 20 tane zor suali cevapladın fakat 25 tane kolay suali cevaplayandan daha çok puan alabiliyorsun.

50 puanı kac doğru ile gecebilirim?

bildiğiniz gibi ki mbsts de baraj puan 50 ve daha önceki sınavlarda bu puanı gecemeyen arkadasımız cok oldu. bu yıl daha kolay olacak ne şekilde mi?

ilk olarak 20 taban puanın üstüne yaptığın cevapların standart sapması hesaplanıp eklendikten sonrasında 30 puanı yakalayınca 50 yi gecmiş olacaksınız fakat standart sapma yukarıda da acıkladığımız şeklinde zor ve cevaplayan azca olan soruların puanları yuksek cevapları kolay ve cevaplayan  kişi sayısı fazla ise daha azca puan verecek doğrusu 25 doğru ile de 50 yi  gecebilirsiniz 30 doğru ilede? memurlarburada.com da yayınladığımız mbsts puan hesaplama otomasyonu standart sapma puanını doğru orantıda almış olduğu için gercek sonuc vermez ortalama  bir puan verir. ki ilk 30 sorunun  cevabı kolay olduğunuda düşünürsek ilk 30 sorunun standart sapması düşük olacak puanıda az vereceğini düşünüyoruz.

Kopyalamadan önce ağıdaki yazıyı okuyunuz.

facebook-katil

facebook-katil

Mbsts puanınızı yeni sisteme göre otomatik hesaplamak için tıklayınız.

2016 mbsts cevaplarını öğrenmek için tıklayınız.

Haberlerimizi kaynak linki göstermeden kopyalayanların hakkında hukuki işlem yapılmayıp hakkımızı ahirette alacağız. kaynak gösterenler için istediği benzer biçimde haberlerimizi paylasabilir.

Sayfamızdan cıkmadan önce diğer haberleri okuyabilirsiniz

Leave a comment