Meb Görevden alınan 15 bin personeli geri alabilir

fetö kapsamında yapılan calışmalar ile bağlantısı bulunan personeli belirlerken titiz davranan meb acığa alınan sayı 50 bini buldu bu kapsamda memurların Bylock, Tango, Telegram ve Eagle gibi uygulamalar kullandıkları ve haberleştikleri tesbit edilenlerin ayrıca aktif sen uyesi olan personelin direk olarak ilişiği kesildi. bu bağlamda personellerin 17,25 aralıktan sonra ki uyeliklere bakıldı.   bu bağlamda bu personellerin 17 25 aralık sonrasi  ilişkileri kesildiği tesbit edilenler tekrar göreve geri cağırıabilir . bunu yaparken meb yeni bir strateji geliştiriyor. fakat 17, 25 aralıktan sonra hala devam ettirmiş olanlar kesinlikle görevine geri dönemeyecek

 Müdür olamayacak yukselemeyecekler

geri cağırılan personeller daha öncesinde fetö bağlantısı olduğu için müdür olamayacaklar olanlarda müdürlükten alınacak. ayrıca personel kendine yeni sayfa acılması desteklenecek. bağlantı unsurları tamamen olmadığı tesbit edilene kadar bu kişilerin memurlukları askıda olacak.

Mebin yeni atamalarda nasıl bir yol izleyeceğide daha öncesine bakılarak  ve daha önceki gazete abonelikleride dahil tüm hersey yeniden incelecek.

her koşulda meb bundan sonraki alımları ve görevde yükselmeleri 17,25 aralık öncesine ve sonrasına göre yapacak.

ayrıca 27 bin kişinin lisansı iptal edilmişti. bu kapsamda detaylı inceleme ile lisansı iptal edilenlerin bir bölümünün lisansı geri iade edilecek.

Meb yasak kitap yayınları ve gazete isimlerini yayınladı.

Meb’de Acık böyle kapatılacak

Değerli kardeslerim facebook sayfalarımızı takip ederek an be an güncel ve doğru haberlerden haberdar olabilirsiniz
Diyanet duyurular sayfası için

Memurlar Burada sayfamız için

Sayfamızdan cıkmadan önce diğer haberleri okuyabilirsiniz
Published
Categorized as MEB

Leave a comment