Sahil Güvenlik Komutanlığı memur alımı yapacak

Sahil Güvenlik Komutanlığı en az lise mezunu devlet memuru alımı yapacak. Yayınlanan başvuru kılavuzuna göre 50 memur alımı için başvurular 19 – 29 Aralık tarihleri arasında alınacak.

Devlet Personel Başkanlığı (DPB), Sahil Güvenlik Komutanlığına 50 memur alımı için ilan yayınladı. Yayınlanan ilanda yer alan kılavuza göre mühendis, teknisyen, hemşire, avukat, psikolog gibi pek çok kadroya toplam 50 memur alımı yapılacak. Başvurular 19 Aralık – 29 Aralık tarihleri arasında alınacak. Adaylar internet ortamından başvuru işlemlerini gerçekleştirecek.

Sahil Güvenlik Komutanlığı memur alımı kılavuzunda 28 kadro için memur alınacağı belirtiliyor. Her kadro için belirtilen öğrenim şartlarını öğrenmek için aşağıdaki bağlantıdan kılavuzu inceleyebilirsiniz. Liseden lisansa kadar öğrenim şartları kadrolar için ayrı ayrı belirtiliyor.

Başvuru yapmak isteyen adaylar için belirtilen genel şartların başında KPSS puanı yer alıyor. Lisans mezunları için KPSS P3, önlisans mezunları için KPSS P93, lise mezunları için ise KPSS P94 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranıyor. Adayların 35 yaşını bitirmemiş olması ve askerlikle ilişiğinin bulunmaması gerekiyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Yapılacak başvurularda;
(1) Lisans mezunları için 2016 yılı KPSS sınavına ait KPSSP03,
(2) Önlisans mezunları için 2016 yılı KPSS sınavına ait KPSSP93,
(2) Ortaöğretim (lise) mezunları için 2016 yılı KPSS sınavına ait KPSSP94,
puan türü kullanılacaktır (Alım yapılacak tüm unvanlar B Grubu kadro statüsünde olduğundan yukarıda belirtilen puan türleri kullanılmaktadır).

Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (29 Aralık 1998 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2016 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1981 ve daha sonra doğanlar başvurabilir.).

Sahil Güvenlik Komutanlığı memur alımı başvuruları internet ortamından alınacak. Başvuru esnasında diplomanın ön yüzünün görüntüsü başvuruya eklenecek. Alınacak memur sayısının 8 katı kadarı, başvuruların değerlendirilmesinden sonra sözlü sınava çağrılacak. Sahil Güvenlik Komutanlığı memur alımı

kılavuzuna ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Kaynak: Sahil Güvenlik Komutanlığı 50 memur alımı yapacak

Sayfamızdan cıkmadan önce diğer haberleri okuyabilirsiniz

Leave a comment