Sözleşmelilerde son durum!

Kamuda 4-B olarak sözleşmeli şekilde çalışan binlerce vatandaş, sözleşmeli işçilere kadro bekliyor. Yapılan açıklamaları ve gelişmeleri yakından takip eden sözleşmeli çalışanlar, dört gözle sözleşmelilere kadro müjdesini bekliyor. İşte sözleşmelilere kadro verilmesi konusundaki detaylar…

SÖZLEŞMELİLERE KADRO VERİLECEK Mİ?

4/B ve 4/C sözleşmeli çalışanları, büyük merakla kadro verilip verilmeyeceğini araştırmaya başladı. Özellikle son günlerde gündeme gelen taşerona kadro verilmesi konusuyla birlikte 4/B ve 4/C çalışanları da kendilerine kadro verilmesini istiyor. İşte sözleşmelilere kadroda son durum ve detaylar…

MEMUR-SEN: “4/B VE 4/C’Lİ PERSONEL DE KADROYA GEÇİRİLSİN”

Memur-Sen, taşeron çalışanların kadroya geçirilmesi yönündeki çalışmalarında sona gelen hükümete, “4/B ve 4/C’li personel de kadroya geçirilsin” çağrısında bulundu.

Memur-Sen Konfederasyonu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yazdığı yazıda, “4/B ve 4/C’li personel de taşeron çalışanlarla birlikte eş zamanlı olarak kadroya geçirilmeli” çağrısında bulundu. Memur-Sen tarafından Bakanlığa iletilen yazıda, kamu personel sisteminin ve kamu personeline ilişkin mevzuatın bütünüyle dışında olan taşeron işçilerin sürekli istihdamına imkan sağlayacak düzenlemenin gündeme geldiği bu süreçte, kamu personel sistemi ve mevzuatıyla ilişkisi tartışmasız olan 4/B ve 4/C statüsündeki kamu görevlileri ile KİT’ler bünyesinde görev yapan ve memurlar tarafından yürütülen hizmetleri gören kamu işçilerinin kadroyla, sürekli istihdamla buluşturulmasının gerekliliği vurgulandı.

Yazıda, “3.Dönem Toplu Sözleşmesi’nin kapsamında yer verilen ve Kamu İşveren Heyeti Başkanın da imzasının bulunduğu 4/C ve 4/B kapsamındaki personelin, KİT’lerde görev yapan işçi statüsündeki personelin kadrolu istihdamla ilişkilendirilmesi noktasında siyasi iradenin açık, kesin ve gerçekleştirmeye talip olduğu hüküm ve vaat konumundadır” ifadeleri yer aldı.

Taşeron işçilerinin kadroya geçirilmesine ilişkin her türlü süreci desteklediklerinin altını çizen Memur-Sen, “Kamu personel sistemi içerisinde yer alan ve fiilen de kamu hizmeti sunmakta olan 164 bine yakın sözleşmeli personel ile 20 bini aşkın 4/C kapsamındaki geçici personel olmak üzere 185 bine yakın kamu görevlisinin kadrolu ve güvenceli istihdamla ilişkilendirmesinin de taşeron işçilerle ilgili düzenlemeyle birlikte gerçekleşmesi ve sonuca bağlanması uygun olacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Hükümet, geçtiğimiz günlerde taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi yönündeki çalışmalarında sona gelindiğini açıkladı.

SAĞLIK-SEN GENİŞLETİLMİŞ İL TOPLANTISINDA 4/B VE 4/C KADRO KONUSU

Sağlık-Sen Genel Başkanı ve Memur-Sen Genel Başkan Vekili Metin Memiş, Sivas’ta 27 Ekim’de gerçekleştirilen Genişletilmiş İl Divan Toplantına katıldı. Burada konuşan Memiş, 4B ve 4C’li personelin kadroya geçirilmesi için çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Vekil ebeler, kamu dışı aile dışı çalışanlarımız, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda ek ders görev yapan arkadaşlarımız, 4B’li arkadaşlarımız ve 4C’li arkadaşlarımız kadroya geçilmesi için verdiğimiz mücadelemizi biliyorsunuz. Belki bu yıl olmasa bile önümüzdeki yıl seçim yılı. 2019 yılında bu konu bizim üzerinde çok duracağımız bir konu olacak. Ve inşallah bu süreci çalışanlar lehine dönüştürmek kaydıyla, bu arkadaşlarımıza kadro alma mücadelemizi vericeğiz” dedi.

Kaynak:haberturk.com
Sayfamızdan cıkmadan önce diğer haberleri okuyabilirsiniz

Leave a comment